FAQ

Часті питання

 • WiFi. Як вибрати роутер.

  При виборі роутера потрібно знати

  Потрібно розуміти що wi-fi роутер, крім антен має ще процесор, оперативну пам'ять і операційну систему і що все це в сумі визначає кінцеву якість (продуктивність, стабільність, функції), бо кожен з елементів начинки роутера має свої характеристики.

  У зв'язку з цим, роутер так само як і будь-який комп’ютер вміє нагріватися, виснути, перезавантажуватися і страждати іншими типовими комп'ютерними хворобами, викликаними неякісної начинкою і дешевим виконанням.

  Пристрій зі слабкою начинкою легко буде створювати Вам тисячі проблем, найнеприємніше з яких це:
  • Мала швидкість роботи Wi-Fi і мала зона покриття
  • Мала швидкість (як кажуть, - "роутер ріже швидкість"), тобто замість, скажімо, заявлених за тарифом 100/100 Mbit/s в обидві сторони (закачування / віддача), він видає 49/34 Mbit/s. І вина в цьому не провайдера, а саме пристрою
  • Постійні зависання, перезавантаження, обриви з'єднання. Особливо актуально при роботі з торрентами
  • Відсутність будь-яких цікавих і корисних функцій, на зразок підключення флешки, мережевого принтера, підтримки DDNS, VPN, NAT і інших радощів життя.
  • Слабкий захист від вірусів, вторгнень і іншого, бо на дешевих маршрутизаторах рідко стоїть хороший фаерволл

  Як вибрати роутер

  Технічні характеристики.
  • Якщо Вам критична зона покриття Wi-Fi, то звертайте увагу на кількість антен, - як мінімум їх повинно бути дві (краще 3 і більше)
  • Якщо Вам важлива швидкість Wi-Fi і якість (стабільність) з'єднання, а так само "пробивання" сигналом стін, то антени повинні бути виключно зовнішні (не внутрішні), тобто стирчати з корпусу
  • Якщо Вам важливо все вище перелічене і кількість бездротових пристроїв, які може підтримувати маршрутизатор одночасно на повній швидкості, то потужність його (роутера) передавача і / або антен (як правило, вказані в одиницях dBM) повинні бути не менше (сумарно) 15 dBM і чим це значення більше, - тим краще, швидше і більше (якщо можна так висловитися) бездротового зв'язку Ви отримаєте.
  Стандарти WiFi.
  • 2,4 ГГц
  • 5 ГГц.

  2,4 ГГц - це найбільш старі мережі і вони є (використовуються) зараз буквально всюди. Зате на повну йде перехід на новий частотний діапазон 5 Ггц.

  Основні переваги 5 Ггц, які побачить звичайний користувач: практично повна відсутність перешкод, а це значить стабільна робота Wi-Fi з'єднання, і вище швидкість інтернету по Wi-Fi.

  Найкраще купувати домашній роутер, який може працювати і з 2,4, і з 5 ГГц частотами

  Важливим критерієм, після характеристик, є відгуки.
  • Перше, на що варто звернути увагу, це згадки того, що він "ріже" швидкість. Як правило, про реально слабенькі пристрої пишуть відразу і дуже багато
  • Друге, на що варто звернути увагу, - стабільність роботи, тобто, якщо пишуть, що роутер зависає, перезавантажується або обрізає швидкість, то очевидно, що його начинка просто не справляється з навантаженням, а значить, девайс далекий від ідеалу і, швидше за за все, проблем з ним у Вас буде багато

  Реальна швидкість з'єднання, яка використовується в технології WI-FI

  Чому швидкість передачі даних по Wi-Fi нижче обіцяної швидкості 300 Мбіт/с (або 150 Мбіт/с)?

  В технічних характеристиках будь-якого роутера вказані бездротові можливості роутера, швидкість wi-fi. Найпоширеніші це 150 Мбіт/сек і 300 Мбіт/сек.

  300 Мбіт/с - максимальна швидкість роботи на фізичному рівні за стандартом IEEE 802.11n при з'єднанні з адаптерами, що використовують два просторових потоку і канал 40 МГц для прийому і передачі. Дійсна швидкість передачі даних в бездротовій мережі залежить від особливостей і налаштувань клієнтського обладнання, числа клієнтів в мережі, перешкод на шляху проходження сигналу, а також наявності інших бездротових мереж і радіоперешкод в тому ж діапазоні.

  150 Мбіт/с - максимальна швидкість роботи на фізичному рівні за стандартом IEEE 802.11n при з'єднанні з адаптерами, що використовують один просторовий потік і канал 40 МГц для прийому і передачі (при використанні каналу 20 МГц швидкість буде не вище 72 Мбіт/с).

  Почнемо з того, що багато користувачів невірно орієнтуються на швидкість підключення в мегабітах в секунду (Мбіт/с), яке відображається в рядку Швидкість (Speed) на закладці Загальні (General) у вікні Стан (Status) бездротового з'єднання в операційній системі Windows.

  Дана цифра показує швидкість яка використовується в даний час в рамках обраного стандарту. А реальна швидкість передачі даних нижче канальної приблизно в 2-3 рази. Різниця між швидкістю підключення і реальними показниками пояснюється перш за все великим обсягом службових даних, втратами мережевих пакетів в бездротовому середовищі і витратами на повторну передачу. Реальна швидкість також залежить від налаштувань точки доступу, числа одночасно підключених до неї клієнтських бездротових адаптерів та інших факторів.

 • Яку технологію при підключенні використовує ZasNet?

  Наша компанія для підключення використовує сучасні оптичні технології - Ethernet та FTTB («оптика в кожний будинок»), що забезпечують гарантовану швидкість завантаження інформації до 100 Мб/с. Дані технології передбачають прокладання окремого кабелю від нашого комутатора до квартири абонента. Клієнт зі свого боку підключає кабель до мережної карти, або іншого пристрою, якщо про це була домовленість. 
  Підключення PON - це персональний доступ до мережі Інтернет без втрат по оптовоколонному кабелю. Проблеми з негодою, електрикою та іншими зовнішніми факторами Вас не торкнуться. Щоб не сталося, Ви завжди в Інтернеті. Однією із переваг є постійний доступ до ресурсу Інтернет навіть із відсутністю коштів на балансі. 
  Відчуйте переваги від нової швидкості Вашого інтернету до 200 Мб/с.

 • В чому переваги безлімітного інтернету?

  Перевага безлімітного Інтернету в тому, що Ви сплачуєте тільки фіксовану плату в розмірі обраного Вами тарифного пакету. В дану оплату включений весь трафік.

 • Що таке логін і пароль?

  При підключенні послуги "Інтернет", Абоненту присвоюється особовий рахунок – логін, який використовується для підключення до інтернету, проплат та ідентифікації Абонента. Під час підключення до мережі Інтернет система завжди запитує Вас логін і пароль. Логін і пароль – унікальна комбінація мережних реквізитів, яка дозволяє Вам одержувати доступ до Інтернет. Пароль — набір букв і цифр, який у поєднанні з Логіном, слугує ідентифікатором Абонента.

 • Як провести інтернет в кожну кімнату в квартирі?

  Для того, щоб користуватися послугою Інтернет в кожній кімнаті Вашої квартири Вам необхідний маршрутизатор (роутер). Маршрутизатори бувають дротові, коли до кожного комп’ютера необхідно протягувати кабель, та бездротові, коли можна здійснити підключення за допомогою Wi-Fi, не використовуючи зайвих кабелів. При використанні маршрутизатора для підключення декількох комп’ютерів, потрібне лише одне підключення до мережі Лангейт, а це значить, що Ви будете сплачувати лише одну абонентну плату. Потрібно зазначити, що при такому підключенні, швидкість інтернету згідно Вашого тарифного плану буде ділитись на всі підключені комп’ютери. Для налаштування маршрутизатора (роутера) необхідно звернутись до майстра через call-центр «Контакти».

 • Як підключити інтернет до ноутбука?

  Якщо Ви підключаєтеся до мережі Інтернет за допомогою кабеля, необхідно зробити налаштування послуги на ноутбуці, відповідно до встановленого програмного забезпечення.
  Якщо Ви підключаєтеся за допомогою Wi-Fi з’єднання, необхідно на Вашому ноутбуці знайти необхідну Вам мережу і підключитися безпосередньо до неї, при необхідності ввести «ключ безпеки» - пароль на Ваш роутер для доступу до мережі.

 • Як призупинити послугу?

  Призупинити користування послугами можливо, повідомивши про це провайдера у телефонному режимі або подавши відповідну письмову заяву. Максимальний період призупинення надання послуг складає 3 (три) календарні місяці. 

  Призупинення надання послуг буде здійснено з 1 (першого) числа наступного місяця. У разі призупинення надання послуг у поточному місяці (з 1 по 5 число розрахункового періоду) Абонент оплачує суму в розмірі 30 грн за термінове призупинення, незалежно від тарифного плану. 

  Повторне (зворотне) підключення оплачується Абонентом відповідно до Тарифів.

 • Як і де можна поміняти свій тарифний план на інший?

  Щоб змінити тарифний план, зайдіть в розділ "Послуги і тарифи", далі натисніть на рядок "Змінити тарифний план". Тепер вибираєте тариф, що цікавить вас, і натискаєте на кнопку "Замовити".

 • Я хочу відмовитися від послуг компанії ZasNet. Як це зробити?

  Ми робимо все, для того, щоб Абоненти компанії «ZasNet» отримували найсучасніші якісні послуги, а користування було максимально зручним та доступним. Тож пропонуємо Вам ще раз зважити своє рішення та звернутись до нашого представництва, що дасть нам можливість вислухати Ваші поради та, можливо, змінити Ваше рішення.

  В разі, якщо прийняте рішення є категоричним, слід:

  1. Звернутись в найближчий до Вас відділ обслуговування абонентів.
  2. Написати заяву на припинення користування послугами до 10-го числа місяця, в якому планується припинення користування послугами
  3. За наявності заборгованості - сплатити її в повній мірі.